Na pošte – jozefmares.com

Na pošte

by Jozef Mares

Žltý lístok oznamoval neprebratú zásielku z daňového úradu adresovanú na firmu. OK, posledný deň na prebratie, vybral som sa na poštu. Na pošte som podal žltý lístok, pani si vypýtala občiansky. Potiaľto chápem, preberám poštu za firmu, napíše si kto prebral zásielku. Pani si následne pýta nejaké splnomocnenie že môžem preberať zásielky za firmu.

Odpovedám: “som konateľ a majiteľ, lepšia kvalifikácia asi nebude.” Nie, takto to nestačí musíte mať splnomocnenie vystavené na pošte alebo výpis z obchodného registra. OK, je to kravina ale dnes nemám čas, mám dohodnuté aj jednanie inde.

Pýtam sa čo mám teda robiť, dnes je posledný deň na prebratie. Pani odpovedá: “výpis z obchodného registra mi môžu vystaviť na vedľajšej prepážke.” Rozum sa mi zastavil, a kladiem otázku či sa tam nemôže pozrieť sama. Nie, musí to vidieť na papieri.

Minuté 4 eura za výpis ktorý nepotrebujem, aby som dostal zásielku z ktorej som sa dozvedel že nemusím podávať papierovo DPH a môžem podávať elektronicky (čo robím už najmenej 2 roky).

You may also like