Štúrbaks café & bistro – jozefmares.com
Home top_menu_eats Štúrbaks café & bistro

Štúrbaks café & bistro

by Jozef Mares

Odkedy sa rozmohol otrasný zvyk chodiť za každých okolností do obchodných centier, sa novékaviarne a bistrá príliš neotvárajú. Aspoň čo sa Žiliny týka.

Preto si pýta pochváliť Štúrbaks – je to jednoduchý a osvedčený koncept. Dostanete kafe, sendvič, pripojenie k Internetu a majú tam šikovne distribuovanú elektriku pre notebooky. Nevadí im ak si tam zriadim pracovňu na pár hodín čo oceňujem – pre kontrast v Auparku v kaviarňach sa obsluha tvári ako keby dostala análny kolík ak tam sedím a robím si svoje dlhšie ako hodinu (nie nesockujem pri jednej káve :) ).

Plusom je pekný interiér, trochu pripomínajúci klasické viedenské kaviarne (ale to robí skôr farebnosť), nefajčiarska kategória a ochotný personál.

Hipster (odkedy som sa naučil čo to je, som toto slovo chcel niekde použiť) bonus: nehrá tam žiadne rádio kategórie BuranPop ale nejaké Internetové rádia z AppleTV.

sturbaks_2 sturbaks_1

Choďte tam namiesto obchoďáku, nech mam kam chodiť na kafe keď som v Žiline. Nie že to skrachuje do pár mesiacov ako je zvykom.

You may also like