Prémiový obsah a tak rôzne – jozefmares.com
Home top_menu_reads Prémiový obsah a tak rôzne

Prémiový obsah a tak rôzne

by Jozef Mares

Aké existenčné problémy majú média moc neviem a v zásade mi to je jedno. Z môjho pohľadu zákazníka je problém v nahraditeľnosti obsahu (tú istú správu si prečítam všade), banálnosti komentárov (od platených komentátorov) a hlavne v tom že po tom čo som dočítal som sa nič nedozvedel. Toto je problémom klasických novín a magazínov a to je myslím dôvod prečo ich čaká smutný koniec. Masa si číta zdarma (Metro, internet, letáky), prémiový obsah moc nie je. Schválne som si zobral niekoľko magazínov a všetky riešia to isté. Popisujú politický jav ale nejdu do hĺbky. Neviem nič viac ako zhrnutie. Nevidím analýzu, kto je kto, vzťahy, dôvody, nie je tam nič čo nezistím inde. Po mesiaci ak je to veľký prúser sa to aj tak dočítam na wikipedii.

V tomto mediálnom marazme komedianti vytiahli Piano. Nekúpil som. Nie je prečo. Chcem čítať niečo kde sa dozviem niečo zásadné, nové alebo sa aspoň zabavím.

Z tejto kopy nudy, priemeru a odpadu vykúka približne toto (bavím sa o CZ/SK priestore):

Oba magazíny mám predplatené. Forbes preto lebo ho čítam už viac ako rok a stále drží kvalitu, 067 preto lebo prvé číslo je síce rozpačité – zhodujem sa s Patrickom Zandlom ale potenciál tu rozhodne je a chcem aby uspel.

Všetko ostatné čo čítam vychádza v iných jazykoch a dosť sa prelína s úvodníkom Petra Koubskeho v 067. Prečítať si to môže aj zdarma tu.

You may also like